واقع بینی یا مبالغه – طارمی جانشین رونالدو!

اما اکنون تی‌بی‌آر فوتبال در مقاله‌ای به تمجید از مهدی طارمی پرداخته و با وام‌گرفتن از تعاریف ویژه کاپیتان سابق منچستر از ستاره بوشهری فوتبال ایران، این بازیکن را کماکان گزینه‌ای بالقوه برای تقویت خط حمله آرسنال می‌داند. روز گذشته و پیش از شروع دیدار انگلیس برابر ایران، ریو فردیناند، فوتبالیست بازنشسته انگلیسی و یکی از مفاخر منچستریونایتد که به عنوان کارشناس شبکه بی‌بی‌سی در ویژه‌برنامه پخش جام جهانی شرکت کرده بود، از مهدی طارمی به عنوان خطرناک‌ترین بازیکن ایران نام برد و به طوری ویژه، به تمجید از این بازیکن پرداخت:”این پسر می داند چگونه گل بزند. او تقریبا ترکیبی بین پست نه و ده است. مشکلی با توپ‌گیری از عقب و حرکت به سمت دروازه ندارد. واقعا بازیکن خوبی است. منظورم این است، اگر آنها به سمت دروازه ما حمله کنند و در مرحله انتقال و گلزنی، توپ به دست این بازیکن بیفتد، ما باید نگران باشیم.”

به گزارش “ورزش سه” در ژانویه سال گذشته میکل آرتتا که در آن زمان اوبامیانگ را مازاد اعلام کرده بود، این فرصت را داشت تا با خرید قرضی با بند دائمی، مهدی طارمی را به ترکیب هجومی تیمش اضافه کرده تا زوج انکیاته و لاکازت یک رقیب بسیار قدرتمند داشته باشند.

این ادعایی بود که سی‌بی‌اس اسپورت مطرح کرده بود و اکنون هم ابولا، روزنامه معتبر پرتغالی به مانند ماه‌های گذشته بر موضع خودش مبنی بر علاقه جدی آرسنال به خرید این بازیکن باقی مانده است.

بعد از مصاحبه جنجالی رونالدو با مورگان، دیگر کسی تردیدی در خصوص جدایی این بازیکن از ترکیب شیاطین سرخ در ژانویه ندارد و در حالی که اریک تن‌هاخ به دنبال خرید اوسیامن، مهاجم نوک ناپولی با قیمت صد میلیون پوند است، آنها به این سرمربی هلندی توصیه می‌کنند طارمی، مهاجم پورتو که فصل گذشته هم لوییز دیاز را به لیورپول فروخته بود جذب کنند تا علاوه بر انجام هزینه کمتر نسبت به خرید بازیکنی چون اوسیامن، از مهارت‌های این مهاجم سی‎ساله در غیاب مارسیال و در کنار رشفورد استفاده کنند. گلزنی، ارسال پاس‌های کلیدی و توانایی در نگه‌داشتن بازی در زمین حریف، قابلیت‌هایی است که این وبسایت برای طارمی برشمرده است.

فردیناند پیش از این هم به تمجید از طارمی پرداخته بود و قیچی برگردان او مقابل چلسی در لیگ قهرمانان اروپا را دیوانه‌وار توصیف کرده بود.منبع


کد خبر : 1854995 |
01 آذر 1401 ساعت 21:24 |
211.9K بازدید |

32
دیدگاه

ریو فردیناند: این پسر می‌داند چطور گل بزند

البته که تعاریف هیجان‌انگیز فردیناند از مهاجم دیوانه‌کننده ایران او را سرافکنده نکرد و روز گذشته با وجود شکست شش بر دو ایران، این بازیکن با دبل مقابل انگلیس سطح فنی بالای خود را به رخ کشید تا بار دیگر هواداران آرسنال حسرت نداشتن این بازیکن در ماراتن فصل گذشته توپچی‌ها با تاتنهام برای رسیدن به چمپیونزلیگ را بخورند.


علاقه دیوانه‌وار ریو فردیناند به مهدی طارمی بار دیگر حواشی انتقال احتمالی این ستاره فوتبال ایران به آرسنال را داغ کرده است.

واقع بینی یا مبالغه - طارمی جانشین رونالدو!

اما ترندشدن نام طارمی در فضای فوتبالی انگلیس، به گلزنی این بازیکن مقابل سه‌شیرها یا علاقه آرسنال به این فوروارد تراز اول محدود نشده است. وبسایت معروف من‌یونایتد‌نیوز، این بازیکن را به عنوان جانشینی مناسب برای کریستیانو رونالدو توصیه می‌کند!

هرچند درحال حاضر و با صدرنشینی آرسنال در لیگ جزیره، خواب شب طرفداران افراطی این تیم برای در اختیار نداشتن طارمی به هم نخورده، اما این بازیکن کماکان می‌تواند انتخاب خوبی برای تقویت خط حمله آرسنال در کنار گابریل ژسوس باشد.