پنجمى تيم ملى تكواندوى بانوان با تك مدال كيانى

همچنین عنوان بهترین داور مرد به «ایمن اداربه» از اردن و همین عنوان در بخش بانوان به «بیونگ هی کیم» از برونئی رسید. «مروه دنچل» از ترکیه و «پارک تائه جون» از کره جنوبی طلایی‌های رقابت‌های جهانی باکو برترین تکواندوکاران این دوره از مسابقات شدند. «هونگ یاب» از کره جنوبی برترین مربی آقایان و «علی شاهین» از ترکیه برترین مربی در بخش بانوان انتخاب شدند.

به گزارش “ورزش سه”، بیست و ششمین دوره رقابت‌های جهانی جمهوری آذربایجان – باکو، پس از برگزاری از روز هشتم خرداد ماه بالاخره امروز یکشنبه 14 خرداد ماه با برگزاری رقابت‌های اوزان ۵۳- کیلوگرم بانوان و ۸۷+ کیلوگرم آقایان به پايان رسيد؛ رقابتی که تیم ملی ایران  توسط «ناهید کیانی» یک مدال طلا و 2 برنز «متین رضایی و آرین سلیمی» به دست آورد.

ناهید کیانی اولین تکواندوکار بانوی تاریخ ایران است که نشان طلا را بر گردن می‌اندازد و همچنین با این مدال طلا بعد از 9 سال اولین طلایی کشورمان در 2 گروه بانوان و آقایان لقب گرفت.


پس از پایان رقابت‌های قهرمانی جهان باکو، تیم‌های برتر و بهترین‌های این رویداد معرفی شدند که تیم ملی بانوان ایران به عنوان پنجمی این مسابقات رسید.

پنجمى تيم ملى تكواندوى بانوان با تك مدال كيانى

با پایان این رویداد تیم‌های برتر و بهترین‌های این رویداد در 2 گروه بانوان و آقایان معرفی شدند که تیم ملی تکواندو بانوان ایران به یک رکورد تاریخی دست یافت و توانست با کسب مدال طلای کیانی، رتبه و جام پنجمی جهان را از آن خود کند.  در گروه بانوان تیم‌های ترکیه، فرانسه، مجارستان، کرواسی و ایران رتبه‌های اول تا پنجم را تصاحب کردند؛ کره جنوبی، کرواسی، ترکیه، ایتالیا و مالی نیز در گروه آقایان عنوان برترین تیم‌های جهان را کسب کردند.

1883484

جایزه پیشرفت؛ به کشور «کانادا» رسید. کاپ اخلاق را هم کشور «ترکیه» بالای سر برد. «جمهوری آذربایجان» کشور میزبان بیست و ششمین دوره رقابت‌ها گرچه امسال موفق عمل نکرد اما جایزه روح جوانمردی مبارزه را به دست آورد. منبع


کد خبر : 1941991 |
14 خرداد 1402 ساعت 23:57 |
3.1K بازدید |

0
دیدگاه

پرونده ايران در باكو با يك طلا و دو برنز بسته شد