پیروزی مرد شماره یک شطرنج ایران در تاتا استیلکد خبر : 1865668 |
29 دی 1401 ساعت 23:41 |
2.2K بازدید |

0
دیدگاه


پرهام مقصودلو ملی‌پوش شطرنج ایران در دور پنجم مسابقات تاتا استیل به پیروزی رسید.

پیروزی مرد شماره یک شطرنج ایران در تاتا استیل

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از ایسنا، در دور پنجم هشتادوپنجمین دوره مسابقات شطرنج تاتا استیل، پرهام مقصودلو، مرد شماره یک شطرنج ایران، در جدول مسترز این مسابقات به مصاف فن فارست هلندی رفت و به پیروزی رسید. مقصودلو که دارای ریتینگ ۲۷۱۹ است، درحالی در این بازی پیروز شد که حریفش در این دور دارای ریتینگ ۲۶۸۱ بود.
مرد شماره یک شطرنج ایران با این پیروزی حدود ۴ واحد ریتینگ زنده خود را افزایش داد.

همچنین مگنوس کارلسن مرد شماره یک شطرنج جهان، که در این رقابت‌ها دست به مهره شده است، مقابل عبدوستاروف شکست خورد. این شکست درحالی برای کارلسن به دست آمد که او در دور قبل  مقابل آنیش گیری هلندی شکست خورده بود.

کارلسن در این بازی حدود ۷ واحد ریتینگ زنده خود را از دست داد. کارلسن در حالی در شروع سال میلادی 2023 متحمل دو شکست متوالی در مسابقات تاتا استیل شده است که در  سال گذشته تنها یک شکست در کارنامه داشت.

سیدمحمد امین طباطبایی، دیگر ملی‌پوش شطرنج ایران که با ریتینگ ۲۶۸۶ در جدول چلنجرز این مسابقات حضور دارد، در پنجمین بازی خود به مصاف ایلماز شطرنج‌باز ترکیه‌ای رفت و باخت. این شکست درحالی برای ملی پوش ایران به دست آمد که حریف او دارای ریتینگ ۲۶۰۹ بود.

با این شکست ملی‌پوش شطرنج ایران ۶ واحد ریتینگ زنده از دست داد. ملی‌پوش شطرنج ایران ۲.۵ امتیازی باقی ماند و در رده هفتم ابن مسابقات قرار گرفت.

ایلماز ترکیه‌ای که در این مسابقات شکستی ندارد با ۴ امتیاز صدرنشین است.

علیرضا فیرزوجا در این مسابقات دست به مهره نشده و غایب بزرگ این رقابت‌ها به شمار می‌آید.
هشتادوپنجمین دوره مسابقات تاتا استیل یک بازی رفت و برگشتی ۱۴ نفره است که از ۱۴ تا ۲۹ ژانویه در هلند برگزار می‌شود. پرهام مقصودلو به جای “دودا” در این مسابقات دست به مهره شده است.منبع