چرا انگلیس قبل از بازی ایران تمرین پنالتی کرد؟


گرت ساوت‌گیت، سرمربی تیم ملی انگلیس، قصد ندارد اجازه دهد کابوس ضربات پنالتی بار دیگر برای این تیم تکرار شود.

چرا انگلیس قبل از بازی ایران تمرین پنالتی کرد؟


کد خبر : 1854458 |
29 آبان 1401 ساعت 13:41 |
760 بازدید |

0
دیدگاه

به گزارش “ورزش سه”، شاید اگر تیم ملی انگلیس مهارت پنالتی زدن بهتری داشت می‌توانست به فینال جام جهانی 1990 و یورو 1996 راه پیدا کند.
آنها حتی در فینال یورو 2020 در تابستان سال گذشته نیز در ضربات پنالتی برابر ایتالیا شکست خوردند و دست‌شان از جام قهرمانی کوتاه ماند.
حالا سه شیرها عزم‌شان  را جزم کرده‌اند که اجازه تکرار این اتفاق را دهند و به همین دلیل از همین مرحله گروهی تمرینات پنالتی را شروع کرده‌اند اما این کار با روندی خاص انجام می‌شود.
ساوت‌گیت از شیوه‌‎ای غیرمعمول برای تمریناتش استفاده می‌کند تا مانع از مهار توپ توسط دروازه‌بانان شود و به این ترتیب اعتماد به نفس بازیکنانش در ضربات پنالتی را بالا ببرد.
آرون رمزدیل، دروازه‌بان انگلیس، در این باره گفت:« اگر ما برابر آنها قرار بگیریم متوجه سبک پنالتی زدن می‌شویم و در نهایت می‌توانیم هفت پنالتی از 10 پنالتی را مهار کنیم و این موضوع باعث ناراحتی و نگرانی بازیکنان می‌شود.»
به همین دلیل هری کین و سایر بازیکنان انگلیس از «دروازه مهارتی» استفاده می‌‎کنند که به آنها در یادگیری شیوه درست شوتزنی کمک می‌کند و اهدافی را در گوشه دروازه برای آنها تعیین می‌کند.
رمزدیل با اشاره به این موضوع اظهار داشت:« در حال حاضر بازیکنان مشغول تمرین روی این موضوع هستند تا تکنیک خودشان را بهبود ببخشند. هر بازیکنی می‌تواند پشت ضربه پنالتی قرار بگیرد. تنها موضوعی که ما نقشی در آن نداریم فشاری است که در زمین بازی به بازیکن می‌آید.»منبع