چه کرد این تیمی که اصلا قرار نبود باشد!(عکس)

البته هیچ پشت پرده سیاسی در این مسئله که اوکراین جایگزین روسیه شد وجود نداشت بلکه تنها بر اساس رنکینگ فدراسیون جهانی بود که این جایگزینی انجام شد. طبق نامه فدراسیون جهانی، اوکراین (تیم 23 رنکینگ جهانی)، بدون قرعه‌کشی در گروه A به همراه صربستان، تونس و پورتوریکو رقابت کرد. هر تیمی که از این تورنمنت حذف می‌شد، تیم بیست و سوم رده بندی جهانی جای آن تیم را می‌گرفت و طبق همین موضوع اوکراین به جای روسیه در این مسابقات شرکت کرد.

شگفتی اوکراینی ها زمانی تکمیل می شود که نگاهی به رده بندی مسابقات تا قبل از دیدارهای نیمه نهایی بیندازیم. جایی که آنها بعد از فرانسه و آمریکا، تیم های اول و دوم لیگ ملت ها در رتبه هفتم مسابقات قهرمانی جهان قرار گرفتند. مهم‌تر این که اوکراین توانست با رتبه‌ای بالاتر از تیم سوم المپیک یعنی آرژانتین و چند تیم صاحب نام دیگر مثل هلند، ژاپن و ایران به کار خود در قهرمانی جهان پایان دهد.منبع

اوکراین در یک‌چهارم نهایی مقابل اسلوونی میزبان قرار گرفت. همانطور که انتظار می رفت اسلوونی موفق شد در این بازی به پیروزی برسد اما اوکراینی‌ها هرگز مقابل میزبان قدرتمند حریف دست و پا بسته ای نبودند. اوکراین حتی در ست اول 25-18 حریف را شکست داد اما اسلوونی با اتکا به قدرت میزبانی و تجربه بالای بازیکنانش به پیروزی رسید و صعود کرد.


بدون شک اوکراین شگفتی‌ساز شماره یک رقابت های والیبال قهرمانی جهان بود.

چه کرد این تیمی که اصلا قرار نبود باشد!(عکس)

به گزارش “ورزش سه”، قراربود رقابت های والیبال قهرمانی جهان به میزبانی کشور روسیه برگزار شود اما حمله نظامی مسکو علیه اوکراین باعث شد تمام معادلات در این زمینه به هم بریزد؛ در حقیقت مانند همه ورزش های دیگر فدراسیون جهانی والیبال نیز تصمیم گرفت که نه تنها میزبانی را از روسیه بگیرد بلکه این کشور را از مسابقات نیز کنار بگذارد.

با توجه به دومی در گروه اوکراین باید برابر تیم اول گروه ایران یعنی هلند قرار می گرفت. انتظار می رفت که یاران نیمیر عبدالعزیز با توجه به عملکرد درخشان در دور گروهی شانس بسیار بالایی برای پیروزی بر اوکراین داشته باشند اما یک شگفتی بزرگ رخ داد؛ جایی که اوکراینی ها به راحتی آب خوردن و در سه ست پیاپی بر حریف غلبه کرده و به جمع هشت تیم نهایی مسابقات قهرمانی جهان صعود کردند.

در نهایت از چندی قبل از رقابت های والیبال قهرمانی جهان آغاز شد و تیم ملی والیبال اوکراین نیز مطابق اعلام قبلی در مسابقات شرکت کرد. با توجه به گروه نسبتاً آسان اوکراینی‌ها قابل پیش بینی بود که آنها کار دشواری برای صعود پیش رو نداشته باشند و با دو پیروزی برابر پورتوریکو و تونس و یک شکست مقابل صربستان قدرتمند این مهم را تحقق بخشیدند.

نهایتاً چندی قبل مقامات اوکراینی با به اشتراک گذاشتن نامه ای از فدراسیون جهانی والیبال اعلام کردند که روسیه از مسابقات قهرمانی والیبال مردان جهان ۲۰۲۲ کنار گذاشته شد و اوکراین جایگزین این کشور شد.


کد خبر : 1842815 |
18 شهریور 1401 ساعت 12:42 |
2K بازدید |

0
دیدگاه

ظهور ناخواسته یک قدرت در والیبال دنیا