چین، ستاره‌باران می‌شود | ورزش سهکد خبر : 1966403 |
28 شهریور 1402 ساعت 05:09 |
152 بازدید |

0
دیدگاه

هانگژو و یک پیشنهاد: این ورزشکاران را از دست ندهید


رقابت‌های آسیایی هانگژو قطعا جذابیت‌های زیادی خواهد داشت.

چین، ستاره‌باران می‌شود

به گزارش “ورزش سه”، یک سال دیرتر از زمان برنامه ریزی اولیه، نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی سرانجام این ماه در هانگژو چین، از 23 سپتامبر تا 8 اکتبر 2023 برگزار می‌شود.

بازی‌های آسیایی 2022 به دلیل محدودیت‌های قبلی بیماری همه‌گیر کرونا در کشور میزبان یک سال به تعویق افتاد اما اکنون بهترین ورزشکاران این قاره آماده هستند تا پنج سال پس از آخرین بار در سال 2018 به نمایندگی از کشورهای خود در بزرگترین رقابت‌های قاره‌ای حضور داشته باشند.

از آنجایی که بسیاری از قهرمانان المپیک و جهان احتمالاً در هانگژو حاضر هستند، سایت Olympics.com ورزشکارانی را برای تماشا در هانگژو به شما پیشنهاد داده است. این فهرست به ترتیب حروف الفبا بر اساس نام خانوادگی ارائه شده است.

*معتز عیسی برشم، قطر (دو و میدانی)
برشیم برای سال 2023 دو هدف بزرگ دارد؛ مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی. قهرمان مشترک المپیک در مسابقات جهانی موفق به کسب برنز شد و اولین قسمت از عملیات خود را به انجام رساند. او اولین ورزشکار پرش ارتفاع شد که در مسابقات جهانی پنج مدال کسب کرد و مجموعه طلا، نقره و برنز خود را تکمیل کرد.

1927227

اکنون، او توجه خود را به بازی‌های آسیایی معطوف کرده است؛ جایی که او پس از عدم شرکت در مسابقات در سال 2018 قصد دارد عنوان قهرمانی خود را در سال 2014 پس بگیرد. یکی از رقبای بزرگ او در هانگژو، وو سانگ هیوک از کره خواهد بود. برشیم، دارنده رکورد آسیا (2.43 متر در سال 2014)، بهترین رکورد فصل یعنی 2.36 متر را هم دارد، بنابراین رقابت بین این زوج مطمئناً رقابت نزدیکی خواهد بود.

*چوپرا، هند (دو و میدانی)
قهرمان تازه تاجگذاری کرده جهان در پرتاب نیزه مردان به هانگژو می‌رسد تا بتواند تاج خود را در بازی‌های آسیایی که پنج سال پیش در اندونزی به دست آورده بود حفظ کند. چوپرا، اولین هندی است که طلای مسابقات جهانی دو و میدانی را به دست آورد.او یکی از معدود ورزشکاران آسیایی بود که تصمیم گرفت در فینال لیگ الماس شرکت کند، جایی که بعد از یاکوب وادلیچ به مقام دوم رسید. بزرگترین رقیب او در بازی‌های آسیایی احتمالاً ارشد ندیم از پاکستان است، دارنده مدال برنز 2018 که بعد از چوپرا در مسابقات جهانی نقره گرفت.

1927229

* هوانگ سون وو، کره‌جنوبی (شنا)
به نظر میرسد یک مسابقه هیجان انگیز در استخر هانگژو در مسابقات 100 متر و 200 متر سبک آزاد مردان با حضور پان ژانله از میزبان و هوانگ، برنده دو مدال مسابقات جهانی، برگزار شود. هوانگ، دارنده مدال نقره جهان 2022 و برنز 2023 جهان در 200 متر آزاد است که در مسابقات جهانی جولای رکورد آسیا را دو صدم ثانیه جابجا کرد. پان در 100 متر رکورد دار آسیا با 47.22 ثانیه است. مطمئناً یک دوئل وسوسه انگیز بین هر دو نفر شاهد خواهیم بود.

1927224

*ایکی ریکاکو، ژاپن (شنا)
ایکی در آخرین بازی‌های آسیایی 2018 موفق به کسب شش مدال طلا و دو نقره شد و برنده جایزه MVP زن کل بازی‌ها شد. با این حال، شناگر ژاپنی در سال 2019 به سرطان خون مبتلا شد، که او را عقب انداخت. او در سال 2021 بازگشت و به عنوان بخشی از تیم امدادی مختلط 4 در 100 متر ژاپن به المپیک 2020 توکیو راه یافت. او سپس در فصل 2022 کنار رفت؛ قبل از بازگشت به مسابقات جهانی در اوایل امسال، جایی که در 50 متر پروانه به فینال رسید. حالا به بازی‌های آسیایی برگشته‌ایم، آیا این می‌تواند سکوی پرشی برای او باشد تا فرم برتر خود را بازیابد و دوباره روی سکو بازگردد؟

1927231

*کوزاکی هینانو، ژاپن (اسکیت بورد)
این 15 ساله جوان‌ترین ورزشکاری است که این سایت نام او را در لیست کسانی که باید در هانگژو تماشایش کنید قرار داده است. کوزاکی در رشته اسکیت‌بورد، یکی از امیدهای ژاپن در پاریس 2024 نیز محسوب می‌شود و پیش از این در هر دو مسابقه مقدماتی المپیک که تا به امروز برگزار شده، مقام چهارم را کسب کرده است. این اولین بازی کوزاکی در تیم ملی است. او پیش از این هرگز نماینده ژاپن در مسابقات به این مهمی نبوده است. کوزاکی پس از بازی‌های آسیایی راهی مسابقات جهانی اسکیت بوردینگ در رم خواهد شد. او درباره حضورش در بازی‌های آسیایی گفت: “من تمام تلاشم را انجام می‌دهم و بهترین عملکردم را ارائه خواهم داد. هدفم قهرمانی است.”

1927222

*پاندللا رینونگ پامگ، مالزی (شیرجه)
پاندللا، ملکه شیرجه مالزی، سال سختی را پشت سر گذاشت که با آسیب دیدگی و مشکلات سلامتی همراه بود. او برای تغییر فصل 2023 خود که در طی آن فقط دو بار در مسابقات شرکت کرده است، به هانگژو می‌رود. پاندللا اولین نمایش خود را در ماه می در جام جهانی شیرجه 2023 در مونترال ارائه داد و در هر دو سکوی 10 متری انفرادی و مسابقات ترکیبی نهم شد.

1927230

با این حال، در یک کمپ تمرینی در چین در ژوئن قبل از مسابقات قهرمانی جهانی ژاپن، هم بیماری و هم آسیب دیدگی را تجربه کرد که او را با مشکل مواجه کرد. در آنجا، او به‌طور عجیبی در بخش انفرادی بیست و چهارم شد و برای اولین بار در دوران حرفه‌ای خود از حضور در نیمه نهایی بازماند.

او پس از آن ناامیدی در فیس بوک نوشت: “با وجود شکست، به حضور خود ادامه می‌دهم و هرگز تسلیم نمی‌شوم.” اولین فرصت او برای اصلاح این اشتباه در چین خواهد بود.

*سان ینگشا، چین (تنیس روی میز)
عنوان انفرادی بازی‌های آسیایی یکی از معدود افتخاراتی است که سان، نفر شماره یک زنان جهان، در دوران حرفه‌ای خود کسب نکرده است. او طلای المپیک و المپیک جوانان را در مسابقات انفرادی و تیمی کسب کرده است. طلای قهرمانی جهان و آسیا در انفرادی، دونفره، مختلط دونفره و تیمی؛ قهرمانی جام جهانی تک نفره و تیمی و طلای بازی‌های آسیایی در دونفره مختلط و تیمی. چین میزبان در تنیس روی میز، ورزش ملی این کشور، برتری دارد. آیا سان کسی است که طلای زنان را به دست خواهد آورد؟

1927223

*کونلاوت ویتیدسارن، تایلند (بدمینتون)
کونلاوت در فرم خوبی وارد بازی‌های آسیایی می‌شود. مرد شماره دو جهان از تایلند در ماه گذشته یک عملکرد هیولاوار داشته است که به قهرمانی اخیرش در مسابقات جهانی BWF ختم شد. این بازیکن 22 ساله از سال 2017 تا 2019 موفق به کسب سه عنوان قهرمانی متوالی در جوانان جهان شد. رویدادهای بزرگسالان و تور جهانی برای او پیچیده بود زیرا همه‌گیری کرونا مسابقات را در سراسر جهان محدود کرد. فصل 2022 با موفقیت کونلاوت همراه بود. او اولین قهرمانی خود در تور جهانی را با پیروزی در ماه مارس در مسابقات آزاد آلمان دست آورد. سپس این تایلندی به فینال مسابقات قهرمانی جهان 2022 رسید، جایی که البته شکست خورد. اما سال 2023 با دو عنوان تور جهانی برایش همراه بود.

1927225

*ژانگ بوهنگ، چین (ژیمناستیک)
با توجه به اینکه چین قبلاً سهمیه تیمی برای پاریس 2024 را کسب کرده است، آن‌ها تیم ژیمناستیک هنری با قدرت کامل خود را در هانگژو به میدان می‌فرستد. این بدان معناست که ژانگ، قهرمان جهان در سال 2021، که سال گذشته قبل از طلا در بازی‌های دانشگاه جهانی در اوایل سال جاری مدال نقره گرفت، یکی از ستاره‌های ورزشگاه مرکز ورزشی Huanglong خواهد بود. ژانگ و زو جینگیوان برای کسب موفقیت در مقابل هواداران خانگی خود شانس زیادی دارند. این در حالی است که رقیب سنتی چین یعنی ژاپن ترجیح داده تیم اول خود را به آنتورپ برای قهرمانی جهان بفرستند.

1927228منبع