کورتوا بهترین دروازه‌بان جهان استکد خبر : 1844875 |
31 شهریور 1401 ساعت 14:03 |
185 بازدید |

0
دیدگاه

روبرتو مارتینز:


روبرتو مارتینز، سرمربی تیم ملی بلژیک، به تمجید از عملکرد تیبو کورتوا در ماه های اخیر پرداخته است.

کورتوا بهترین دروازه‌بان جهان است

به گزارش “ورزش سه”، تیبو کورتوا در یک سال گذشته عملکرد فوق العاده ای داشته و بی تردید نمایش درخشان او در ترکیب رئال مادرید در فصل گذشته لیگ قهرمانان، یکی از عوامل اصلی چهاردهمین قهرمانی این تیم بود. در لیگ قهرمانان، تیبو کورتوا 24 شوت از 25 ضربه اخیر خود را مهار کرده و فقط یک گل خورده که آمار فوق العاده ای است. روبرتو مارتینز، سرمربی تیم ملی بلژیک، پیش از دیدار آتی تیمش در لیگ ملت های اروپا مقابل ولز مدعی شد کورتوا در اوج قرار داشته و بهترین دروازه بان جهان فوتبال است.

روبرتو مارتینز گفت: “تیبو کورتوا در حال حاضر در اوج بلوغ دوران ورزشی خود قرار داشته و به نظر من بی تردید بهترین دروازه بان فوتبال جهان در این مقطع محسوب می شود. البته تیبو کورتوا بعد از درخشش در ترکیب تیم ملی بلژیک در جام جهانی روسیه و در سال 2018 نیز به عنوان بهترین دروازه بان انتخاب شد. اما او از آن زمان به بعد از نظر روحی رشد زیادی داشته و این روند در سال های اخیر تغییر نکرده است.

پیشرفت تیبو کورتوا در این مدت بیشتر روحی و روانی بوده و توانایی های فنی او عوض نشده است. در حال حاضر کورتوا در حال سپری کردن بهترین ررزهای دوران ورزشی خود بوده و به نظر من بدون شک او بهترین سنگربان دنیای فوتبال است.”منبع