کیانی و رضایی حریفان خود را شناختندکد خبر : 1854021 |
26 آبان 1401 ساعت 22:05 |
583 بازدید |

0
دیدگاه

تکواندو قهرمانی جهان:


روز پنجم رقابت‌های قهرمانی جهان مکزیک 2022 با برگزاری اوزان 63- گیلوگرم آقایان و53- کیلوگرم بانوان دنبال می‌شود.

کیانی و رضایی حریفان خود را شناختند

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از فارس، بیست و پنجمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان از روز دوشنبه 23 آبان ماه با حضور 755 تکواندوکار از 120 کشور جهان به میزبانی مکزیک در سالن «متروپلیتن» شهر گوادالاخارا در جریان است و در روز پنجم مسابقات در روز جمعه 27 آبان آبان ماه ایران 2 نماینده خواهد داشت.

در گروه بانوان، ناهید کیانی ملی پوش شایسته ایران در وزن 53- کیلوگرم در یک گروه 44 نفره در دور اول با استراحت مواجه شده است و سپس با برنده دیدار بریتانیا و نروژ رو به رو خواهد شد. در سمت جدول کیانی حریفانی از کشورهای آلمان، سریلانکا، ساحل عاج، تونس، تایپه، چین، گینه و اسلواکی حضور دارند.

در گروه آقایان، متین رضایی قهرمان نوجوانان جهان در سال 2022 صوفیه، دور نخست در وزن 63- کیلوگرم «دیوی» گاردیو از کلمبیا را پیش رو دارد و در صورت پیروزی برابر «هاکان رچپر» قهرمان نامدار ای و دارنده رنکینگ 4 جهان مواجه می شود. در سمت جدول رضایی، نمایندگان کشورهای ازبکستان، آذربایجان، بریتانیا، مصر، بلژیک، تونس، قزاقستان، آلبانی، قبرس، سریلانکا و کرواسی حضور دارند. در این وزن 55 تکواندوکار شرکت کرده اند.

تا به اینجای رقابت ها رضا کلهر در وزن 68- کیلوگرم و مهران برخورداری در وزن 80- کیلوگرم آقایان توانستند 2 مدال برنز را تصاحب کنند. ابوالفضل عباسی در وزن 87- کیلوگرم، غزل سلطانی در وزن 49- کیلوگرم، نرگس میرنواللهی در وزن 62- کیلوگرم و زینب اسماعیلی در وزن 67- کیلوگرم برابر رقبا شکست خوردند.

هدایت تیم ملی تکواندو بانوان برعهده مینو مداح به عنوان سرمربی است؛ ندا زارع و مهروز ساعی به عنوان مربی وی را همراهی می‌کنند. در گروه آقایان نیز بیژن مقانلو سرمربی است و مسعود حجی زواره و  نعیما خواجوی مربیان تیم ملی خواهند بود.منبع