کی‌روش با سیستم عامل جدید در تهران

کی‌روش که در دومین تمرین تیم‌ملی به گفت‌وگو با خبرنگاران پرداخته بود، باز هم فضای تمرین را تا انتها باز گذاشت و اینبار حتی خبرنگاران این فرصت را یافتند تا در منطقه‌ای که هیچ‌گاه در دوره سرمربیگری سرمربی پرتغالی نزدیک نشده بودند، راه یابند. در پایان تمرین نیز مرد پرتغالی بدون اینکه عصبانیتی بابت نزدیکی بیش از حد خبرنگاران به بازیکنان ملی‌پوش و حتی خودش داشته باشد، حتی با گفتن جمله «تمرین امروز چطور بود» باعث تعجب بیشتر اصحاب رسانه شد! و در ادامه نیز به گرفتن عکس یادگاری با آنها پرداخت.

این کی‌روش متفاوتی است؛ مردی که اینبار خودش تیم را به تورنمنت نرسانده اما از همان لحظه اول با کری سنگین برای انگلیسی‌ها جاه‌طلبی خود را به رخ کشید. او که در دوره قبلی جام، تا ثانیه آخر، نفس‌ها را برای غول‌های اروپایی به شماره انداخته بود و در آستانه ثبت رویای صعود بود، اینبار می‌خواهد ماموریت بزرگ خود را به بهترین شکل دنبال و به نتیجه برساند.

در همان تمرین نیز او اعلام کرد تلاش خواهد کرد تا در فضایی بهتر در کنار آنها به گفت‌وگو بپردازد و جالب اینکه در دومین روز تمرین با تغییر ساعت آن در نظر داشت تا اصحاب رسانه در شرایط هوایی مناسب‌تری در محل تمرین حضور یابند.

میراث او نیز دست نخورده و شاید هم پخته‌تر شده است. از مهدی طارمی که در یک قدمی دروازه رویای صعود را نادیده گرفت، اکنون مهاجمی‌ را در اختیار دارد که مهره‌ای ترسناک حتی برای غول‌های اروپایی محسوب می‌شود و قادر به زدن یکی از زیباترین گل‌های فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپاست. بیرانوند، جهانبخش، قلی‌زاده، سردار آزمون، رامین رضاییان، سعید عزت‌اللهی و … نیز به عنوان شاگردان اسبق او اکنون در اوج آمادگی و انگیزه تقابل در جام‌جهانی قطر قرار دارند.

به گزارش “ورزش سه”، با مرد متفاوتی روبه‌رو هستیم؛ كارلوس كی‌روش امروز شباهت کمی با مردی دارد که بعد از پایان ماموریتش در تیم ملی و در جام‌ملت‌های امارات، در فرودگاه از شاگردانش خداحافظی کرد.

شاید قطار کردن چالش‌هایی که مرد پرتغالی در دوره قبلی سرمربیگری‌اش روی نیمکت تیم ملی با افراد مختلف داشت از حوصله این گزارش خارج باشد. مربی‌ای که علیرغم توان فنی بالایی که داشت و دارد هیچ‌وقت آن ارتباط کامل و گسترده را با رسانه‌ها و تمامی هواداران فوتبالی برقرار نکرد و این برای مردی که یکی از طولانی‌ترین دوره‌های مربیگری روی نیمکت ایران را پشت سر گذاشته شاید عجیب باشد.

کی‌روش که به عنوان یکی از منضبط‌ترین مربیان تاریخ فوتبال ایران از وی نام برده می‌شود، علیرغم اعلام اولیه برای مشاهده تمرین تنها در ۱۵ دقیقه ابتدایی، در ادامه خبرنگاران و عکاسان را آزاد گذاشت تا پایان تمرین در محل حضور داشته باشند. حتی این ازدحام که باعث ورود برخی عکاسان و رسانه‌ها به داخل چمن برای پوشش بهتر شده بود نیز با هیچ واکنش تندی مواجه نشد. قدم زدن روی چمنی که سرمربی پرتغالی بارها به واسطه حضور حتی افراد مسئول نیز با تنش مواجه شده بود، دیگر تفاوت کی‌روش امروز و گذشته را نشان می‌دهد.

در شرایطی نیز که همه در انتظار اعلام اسامی تیم ملی بودند، اینبار نفرات مدنظر وی از ورودی فدراسیون فوتبال و برخلاف گذشته که با پیامک و اعلام به بازیکنان و در ادامه جمع شدن آنها لیست مشخص می‌شد، به اردو دعوت شدند.


کد خبر : 1844115 |
26 شهریور 1401 ساعت 19:00 |
3.9K بازدید |

3
دیدگاه

شبیه به یک دیپلمات با لبخند

برخورد او در اولین تمرین تیم‌ملی نیز متفاوت بود. سلامی گرم و عذرخواهی بابت شرایط خاص محل تمرین که شاید باعث ایجاد اخلال در نحوه کار آنها شده باشد. دقت کنید، کی‌روش بابت ازدحام باورنکردنی خبرنگاران، گزارشگران و عکاسان گلایه نداشت و بیشتر نگرانی او متوجه طیف مقابل بود.


به ‌نظر سرمربی تیم ملی ایران رویکردی کاملا متفاوت نسبت به گذشته دارد.

کی‌روش با سیستم عامل جدید در تهران

اما آنچه که متفاوت نشان می‌دهد خود اوست؛ كارلوس كی‌روش.
مردی که از لحظه حضور دوباره روی پله‌های فرودگاه امام خمینی با یک لبخند وارد ایران شد.

مردی که باز هم باید گفت که هیچ کس نمی‌تواند در ایران توانایی فنی او را زیر سوال ببرد اما مسلما با شناختی از که روحیه ایرانیان به دست آورده می‌داند که احساسی‌ترین مردم قاره، نیازمند مهربانی بیشتری برای برقراری ارتباط با وی هستند؛ چقدر لبخند این روزها به چهره‌تان می‌آید مستر سی‌کیو!منبع

كارلوس كی‌روش اما اکنون بازگشته و قرار نیست نیمکت تیمی مغموم از حذف را در اختیار داشته باشد. او هدایت تیمی‌ را عهده‌دار‌ شده که در یکی از سخت‌ترین شرایط جواز حضور در‌ جام‌جهانی قطر را دریافت کرده و کمتر از دو ماه دیگر باید خود را مهیای رقابت با قدرت‌های بزرگ فوتبال اروپا (انگلیس و ولز) و همچنین آمریکا کند.