کی‌روش: فینال را با پرتغال برگزار می‌کنیم!کد خبر : 1854312 |
28 آبان 1401 ساعت 18:17 |
4.8K بازدید |

0
دیدگاه

مطبوعات لیسبون طارمی را دوست ندارند


سرمربی تیم ملی فوتبال ایران معتقد است که پرتغال در حال حاضر هم بازیکنان بزرگی دارد و هم تجربه خوبی. او معتقد است این جام جهانی بهترین فرصت برای قهرمانی جهان است.

کی‌روش: فینال را با پرتغال برگزار می‌کنیم!

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی دو روز دیگر اولین دیدار خود را در جام جهانی 2022 مقابل انگلیس برگزار خواهد کرد. به همین بهانه وب‌سایت رکورد پرتغال گفتگویی با این مربی انجام داده و ضمن صحبت درباره مهدی طارمی، شرایط تیم ملی در جام جهانی از این مربی باتجربه درباره رونالدو هم پرسیده شده است.
این گفتگو را در ادامه بخوانید: 
کارلوس کی‌روش در شروع صحبت‌هایش ضمن تمجید از پیشرفت مهدی طارمی در پاسخ به سوالی درباره حواشی پیرامون مهاجم پورتو و اتهامات مربوط به شبیه سازی که در لیگ پرتغال از سوی سایر تیم‌ها به این مهاجم نسبت داده می‌شود بیان کرد: «حضور طارمی در پورتو به طور طبیعی باعث ایجاد خصومت در بین رقیبان می‌شود. ما بازیکن مهم‌تری از او داریم که همان تیم است.»

کی‌روش با اشاره به هواداران تیم‌های رقیب پورتو اضافه کرد: «در پرتغال، وقتی برای پورتو گل می‌زنید، قلب سه یا چهار میلیون هوادار دیگر تیم‌ها را می‌شکنید. وقتی برای اسپورتینگ گل می‌زنید، خیلی‌های دیگر را متاثر می‌کنید. این برای یک بازیکن طبیعی است. طارمی در پرتغال بسیار موفق است و بازیکنی عالی بوده و طبیعی است که مطبوعات لیسبون از طارمی خوش‌شان نیاید (می‌خندد). همیشه همین‌طور بوده است. » 
سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به این پرسش که در صورت صعود شاگردانش به فینال جام جهانی ۲۰۲۲‌، تمایل دارد با کدام تیم روبه‌رو شود؟ گفت: «پرتغال حریفی است که دوست دارم در فینال با آن بازی کنیم (با خنده)؛ البته با احترام به دوستم پائولو بنتو (سرمربی کره جنوبی).»
کی‌روش درباره شرایط کریستیانو رونالدو در یونایتد نیز گفت: « من کمی از این جریانات دور هستم. این اتفاقات من را شگفت‌زده نمی‌کند. محیط کار، مانند زندگی، پیشرفت خود را دارد. قرارداد با کریستیانو به عنوان عنصری که می‌تواند وارد باشگاه شود تا فلسفه سال‌های اخیر را تغییر دهد اتفاق خوبی بود ولی در یونایتد سه باشگاه از یونایتد خیلی جلوترند. شما نمی‌توانید این را در شش ماه یا یک سال درست کنید، چهار تا هفت سال طول می‌کشد. نمی‌توان یک بازیکن ۳۷ ساله را به همان شکلی که یک بازیکن ۲۰ ساله مدیریت کرد.»

سرمربی ایران سپس با بازگشت به شرایط تیم ملی و همینطور صحبت درباره تیم ملی فوتبال پرتغال اینطور حرف‌هایش را جمع بندی کرد: « سعی می‌کنیم تمام تلاش خود را برای کسب امتیاز انجام دهیم. همیشه تلاش می‌کنیم و بازی به بازی پیش می‌رویم. درباره پرتغال باید بگویم که هرگز این همه بازیکن فوق‌العاده در یک تیم گرد هم نیامده‌اند. این بار پرتغال همه شرایط را دارد. آیا می‌تواند قهرمان شود؟ بله. همه می‌توانند، اما پرتغال فرمول انفجاری دارد. ما همیشه بازیکنان بزرگی داشتیم ولی الان تجربه هم داریم.»منبع