کی بازنشسته می‌شوید آقای باروز؟کد خبر : 1844019 |
25 شهریور 1401 ساعت 22:09 |
53.8K بازدید |

22
دیدگاه

ششمین کشتی‌گیر ایرانی هم به او باخت


جردن باروز برای کسب طلای قهرمانی جهان 2022 برای پانزدهمین بار یک حریف ایرانی را شکست داد.

کی بازنشسته می‌شوید آقای باروز؟

به گزارش “ورزش سه”، فینال وزن 79 کیلوگرم رقابت های کشتی آزاد جهانی بلگراد بین محمد نخودی و جردن باروز برگزار شد؛ کشتی گیر جوان کشورمان در دومین تقابل خود با ستاره امریکایی وزن 79 کیلو، در پی شکستن طلسمی سنگین بود اما با وجود برتری در وقت نخست، در نهایت 4-2 به او باخت تا پانزدهمین شکست کشتی گیران ایرانی مقابل باروز را شاهد باشیم.

کشتی گیر 34 ساله امریکایی برای کسب پنجمین طلای جهانی خود، نخودی از ایران را پیش روی خود می دید؛ کشتی گیر 21 ساله ای که سال پیش برای اولین بار مقابل باروز مبارزه کرده و باخته بود؛ محمد این بار مصمم بود تا دست به کار بزرگی زده و طلسمی را بشکند که خیلی از چهره های نامدار کشتی ایران در سال های اخیر موفق به انجام آن نشده بودند؛ او البته در این کار موفق نبود تا دومین شکستش برابر باروز ثبت  شود.

صادق گودرزی و عزت الله اکبری، بیشترین مبارزه و شکست را مقابل باروز داشته اند؛ آنها هر سه مبارزه خود را به این حریف واگذار کرده اند و نخودی با قبول شکست امشب، در کنار پیمان یار احمدی، برای دومین بار از ستاره وزن 79 کیلوگرم دنیا شکست خورد.

جز سه کشتی گیر فوق مرتضی رضایی قلعه، علیرضا قاسمی، سیدعلی موسوی، مصطفی حسین خانی نیز هر کدام یکبار به جردن باروز باخته اند. شکست امشب نخودی مقابل باروز و کسب پنجمین طلای جهان توسط این کشتی گیر نشان داد که تنها یک راه برای شکست پیرمرد امریکایی وجود دارد؛ خودش بازنشسته شود!منبع