گزارش زنده: اسپانیا ۳ – کاستاریکا ۰کد خبر : 1855141 |
02 آذر 1401 ساعت 20:35 |
5.8K بازدید |

0
دیدگاه

اسپانیا کار را در نیمه اول یکسره کرد


اسپانیا در یک بازی برتر موفق شده در نیمه اول سه بار دروازه کاستاریکا را باز کند.

گزارش زنده: اسپانیا ۳ - کاستاریکا 0

به گزارش “ورزش سه” مطابق انتظار انریکه تیمی با انگیزه راهی میدان کرد که همچنان به اصول بازی اسپانیا پایبند است. اسپانیا در یک نیمه یک طرفه با نمایشی بی نقص موفق شد سه بار دروازه کاستاریکا را باز کند. شاگردان لوئیز انریکه به خوبی مدافعان حریف آمریکای مرکزی خود را تحت فشار قرار دادند و توانستند در فاصله ۲۰ دقیقه نسخه کیلور ناواس و یارانش را بپیچند. دنی اولمو، آسنسیو و تورس بازیکنان خط حمله اسپانیا در این دیدار بودند و هر یک از آنها یکی از سه گل این نیمه را به ثمر رساندند. با این شرایط و سبک بازی در نیمه اول بنظر نمی‌رسد کاستاریکا مشکلی برای اسپانیا در نیمه دوم ایجاد کند.

آخرین میهمان قطر یعنی کاستاریکا هم حریفی سرسخت مقابل اسپانیا به حساب می آید. نماینده آمریکای مرکزی شبیه به رقیب تنها در یک دیدار از ۱۰ بازی قبل خود بازنده بوده است. بدون شک نقش کیلور ناواس در این عملکرد قابل چشم پوشی نیست و او شناخت خوبی هم نسبت به بازیکنان اسپانیا دارد. در کنار این لوییس سوارز سرمربی کهنه‌کار آنها با تجربه‌ای کم نظیر برای سومین بار در جام جهانی شرکت خواهد کرد. رقابت امروز به هیچ وجه برای شاگردان انریکه آسان نخواهد بود.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر – گروه D 
ورزشگاه: الثمامه (دوحه) – ساعت ۱۹:۳۰ – تماشاگر:
داور: محمد عبدالله (امارات)/ کمک‌ها: محمد الحمادی و حسن سقطری (امارات) داور چهارم: ما نینگ (چین)

تیم ملی اسپانیا:
اونای سیمون، رودری، آیمریک لاپورت، سزار آسپلیکوئتا، جوردی آلبا، سرخیو بوسکتس، گاوی، پدری، فران تورس، دنی اولمو و مارکو آسنسیو

سرمربی: لوئیز انریکه

تیم ملی کاستاریکا: 
کیلور ناواس، کیشر فولر، اسکار دوآرته، فرانسیسکو کالوو، کارلوس مارتینز، بریان اوویدو، کلسو بورگس، یستین تیه دا، ژوئل کمپل، جویسون بنت و آنتونی کنترراس
سرمربی: لوئیز فرناندو سوارز

⚽️ شرح گل: 
اسپانیا ۱ – کاستاریکا ۰ – دقیقه ۱۱: دنی اولمو که لحظاتی قبل در موقعیت تک به تک توپ را به بیرون زده بود اینبار پاس چیپ گاوی با برخورد به مدافع کاستاریکا به اولمو رسید و او با یک چرخش خوب و ضربه دقیق کیلور ناواس را مغلوب کرد و اسپانیا را پیش انداخت. گل دنی اولمو صدمین گل اسپانیا در تاریخ جام‌جهانی بود.

اسپانیا ۲ – کاستاریکا ۰: نفوذ از جناح چپ به وسیله آلبا و ارسال کم ارتفاع او همراه با حرکت آسنسیو به درون محوطه بود و او با یک ضربه پای چپ دقیق توپ را به تور رساند و اسپانیا را با دو گل پیش انداخت.

اسپانیا ۳ – کاستاریکا ۰ – دقیقه ۳۱ : اینبار از روی نقطه پنالتی و بوسیله تورس موفق به گلزنی شد. بازهم آلبا از جناح چپ نفوذ و وارد محوطه جریمه شد ولی دوارته او را سرنگون کرد و داور بدون مکث نقطه پنالتی را نشان داد. فران تورس پشت توپ رفت و برخلاف حرکت کیلور ناواس توپ را وارد دروازه کرد.

⏱لحظات حساس: 

دقیقه ۵: پاس کمانی و پشت مدافعان از پدری برای دنی اولمو درون محوطه کاستاریکا به او رسید ولی ضربه اولمو از کنار دروازه به بیرون رفت.

🔴 در حاشیه:

اسپانیا در سه جام جهانی گذشته نتوانسته بازی اول خود را ببرد. آنها دو تساوی و یک شکست در سه دیدار ثبت کردند.

پدری ستاره جوان اسپانیا با ۱۸ سال و ۱۱۰ روز جوانترین بازیکن لاروخا در یک تورنمنت بزرگ است.

گل دنی اولمو صدمین گل اسپانیا در تاریخ جام‌جهانی بود.

این دومین بار از سال ۱۹۳۴ است که اسپانیا در یک نیمه سه گل به ثمر رسانده است.منبع