گزارش زنده: سوئیس ۱ – ۰ کامرونکد خبر : 1855266 |
03 آذر 1401 ساعت 15:18 |
4.3K بازدید |

1
دیدگاه

صلیب سرخ در اندیشه شکار شیرها!


روز پنجم بازی‌های جام جهانی با جدال دو تیم سوئیس و کامرون از گروه G آغاز خواهد شد.

گزارش زنده: سوئیس 1 - 0 کامرون

به گزارش ورزش سه، احتمالا در این گروه هیچکس برای شاگردان ریگوبرت سانگ شانسی برای صعود قائل نباشد و جنگ صعود به عنوان تیم دوم را بین سوئیس و صربستان بدانند اما نتایج عجیب روزهای اخیر احتمالا این خودباوری را در کامرونی‌ها ایجاد می‌کند که آن‌ها هم بتوانند یک شگفتی جدید خلق کنند.

کامرون اگرچه بهترین نسل خود را در اختیار ندارد اما موفق ترین تیم تاریخ آفریقا است و توانسته ۷ بار جواز حضور در جام‌ جهانی را کسب کند و بهترین نتیجه یک تیم آفریقایی در این جام را هم در کارنامه دارد. آن‌ها در جام جهانی ۱۹۹۰ تا مرحله یک چهارم نهایی پیش رفتند.

سوئیس اما تیم منسجمی است که توانست در یورو ۲۰۲۰ قهرمان جهان را در یک هشتم نهایی حذف کند و در یک چهارم نهایی و در ضربات پنالتی مغلوب لاروخا شد. آن‌ها در دور قبلی جام جهانی در یک هشتم نهایی مغلوب سوئد شدند و از گردونه رقابت‌ها حذف شدند. احتمالا دورخیز شاگردان یاکین این بار رسیدن به بهترین نتیجه تاریخ خود یعنی حضور در یک چهارم نهایی باشد اما همه این‌ها مستلزم یک شروع خوب است.

همراه با گزارش لحظه به لحظه اتفاقات و حواشی بازی تیم‌های ملی بلژیک و کانادا در همین صفحه از “ورزش سه” باشید.

جام جهانی 2022 قطر – گروه G
ورزشگاه: استادیوم الجنوب
ساعت 13:30 به وقت ایران

داور: فاکوندو تلو / کمک داور اول: ایزکیل بریلوفسکی/ کمک داور دوم: گابریل چاد

تیم ملی سوئیس:

یان زومر، مانوئل آکانجی، نیکو اِلوِدی، سیلوان ویدمر، ریکاردو رودریگز (90- ایرای کومرت)، رِمو فرولر، گرانیت ژاکا، ژردان شکیری (71- نوا اوکافو)، روبن وارگاس (80-فابین ریدر)، جبرئیل سو (71- فابیان فری)، و بریل امبولو (71-هریس سفروویچ)

سرمربی: مورات یاکین

تیم ملی کامرون:

آندره اونانا، ژان چارلز کاستلتو، نیکلاس انکولو، کولینز فای، تولو نوهو، اوم گوئت، مارتین هونگلا (69-گائل اوندوا)، آندره زامبو آنگیسا، برایان امبئومو (81- نیکلاس انگامالو)، کارل توکو اکامبی (75- جرج کوین انکوندو) و اریک ماکسیم چوپو موتینگ (75-وینسنت ابوبکر)

سرمربی: ریگوبرت سانگ

🟨 اخطار ها:
کامرون: کالینز فای (36)
سوئیس: نیکو الودی (64) مانوئل آکانجی (82)

⚽شرح گل‌ها
سوئیس یک – کامرون صفر ( دقیقه  48: امبولو ): فرولر در میانه میدان صاحب توپ بود و پس از نفوذ شکیری از سمت راست، توپ را به او سپرد و شکیری هم با دید مناسب و دقت کافی یک پاس زمینی به داخل محوطه جریمه فرستاد که امبولو توانست با یک بغل پا دروازه اونانا را باز کند.

لحظات حساس:

دقیقه ۱۰: مدافع کامرون با یک پاس عمقی زمینی اکامبی را صاحب توپ کرد و ضربه این بازیکن را زومر دفع کرد اما توپ برگشتی جلوی پای امبوئومو قرار گرفت و ضربه والی این بازیکن با اختلافی ناچیز از بالای دروازه زومر به بیرون رفت.
دقیقه ۱۳:  پاس زیبای شکیری در موقعیت آفساید به امبولو رسید و بازیکن کامرون او را سرنگون کرد اما کمک داور اعلام آفساید کرد.
دقیقه ۱۴: با اشتباه آکانجی، چوپو موتینگ توانست با یک توپ ربایی موفق در موقعیتی تک به تک با زومر قرار بگیرد که باز هم با درخشش زومر دروازه سوئیس بسته ماند.

دقیقه ۳۳: پاس فوق العاده چوپو موتینگ به سمت راست را کولینز فای دریافت کرد و او هم توپ را به صورت زمینی به داخل محوطه جریمه سوئیس فرستاد اما تکل ویدمر مانع گلزنی اکامبی شد.
دقیقه ۴۰: یک کرنر نصیب سوئیسی‌ها شد و ارسال شکیری روی سر الودی فرود آمد اما ضربه سر او با اختلافی اندک از کنار زمین بیرون رفت.
دقیقه ۴۵: باز هم سوئیسی‌ها روی کرنرها خطر آفرین شدند و این بار ضربه سر آکانجی با اختلافی اندک از کنار دروازه اونانا بیرون رفت.
دقیقه 56: چوپو موتینگ پس از نفوذ از سمت راست و دریبل دو بازیکن سوئیس با زومر تک به تک شد اما سنگربان با تجربه سوئیس توانست شلیک ستاره مونیخی‌ها را از زاویه بسته دفع کند.
دقیقه 62: ضدحمله سوئیسی‌ها با امبولو خوب پیش رفت و پاس او به وارگاس در محوطه جریمه می‌رفت که زمینه‌ساز گل دوم باشد اما مدافع کامرون سد راه شوت او شد.

دقیقه 66: باز هم سوئیسی‌ها در موقعیت ضد حمله قرار گرفتند و ویدمر پس از نفوذ تند و تیز از سمت راست توپ را به صورت زمینی به داخل محوطه جریمه فرستاد اما ضربه خطرناک وارگاس را اونانا با واکنشی خیره‌کننده برگرداند.
دقیقه ۸۳: نفوذ رودریگز از سمت چپ و پاس زمینی او به داخل محوطه جریمه پس از عبور از سفروویچ توسط انکولو به بیرون فرستاده شد.

🔴 *حواشی:

* این هشتمین حضور کامرون در جام جهانی است و شیرها از این حیث بالاتر از تمام تیم‌های آفریقایی قرار گرفته‌اند.
*در دقیقه ۴۹ بازی برخوردی بین ژاکا و بازیکن کامرون شکل گرفت و داور اعلام خطا نکرد. پس از این اتفاق کاپیتان سوئیس برای دقایقی روی زمین افتاد و بازی متوقف شد. البته ژاکا اعتراضاتی به این تصمیم داور داشت.
*جمعی از هواداران سوئیس با در دست داشتن ماکت جام قهرمانی جهان در حال تشویق تیم خود هستند.
*اونانا، دروازه‌بان کامرون در دقایق پایانی از محوطه خود خارج شده بود و جلوتر از مدافعین تیمش در حال بازیسازی بود.منبع