گزارش زنده: قطر صفر – سنگال ۱کد خبر : 1855451 |
04 آذر 1401 ساعت 17:10 |
3.8K بازدید |

1
دیدگاه

بازی مرگ و زندگی در دوحه


سنگال در مهمترین رقابت مرحله گروهی در مقابل قطر میزبان رقابت‌ها پا به چمن الثمامه گذاشته است. بازنده بدون شک بازی سوم را تشریفاتیُ برگزار می‌کند.

گزارش زنده: قطر صفر - سنگال 1

به گزارش “ورزش سه” قطر برای اولین بار مقابل غول‌های آفریقا صف آرایی می‌کند و سنگال هم رقابت با میزبان جام‌جهانی را برای نخستین مرتبه تجربه می‌کند. در دور اول مرحله گروهی قطر و سنگال نمایش چندان راضی کننده‌ای نداشتند و هر دو تیم بدون اینکه گلی به ثمر برسانند دو گل دریافت کردند و ۲ بر صفر باختند. علاوه بر این قطری‌ها یک رکورد منفی دیگر هم ثبت کردند و اولین میزبان بازنده در بازی افتتاحیه لقب گرفتند. حالا در دور دوم مهمترین رقابت هر دو تیم در جام بدون شک همین دیدار رودررو است و تیم بازنده باید از تورنمنت خداحافظی می‌کند.

سرمربی قطر اتفاقات بازی افتتاحیه را فراموش کرده و بنظر این ذهنیت به رختکن هم منتقل شده و بازیکنان این تیم در کنفرانس به تمرکز روی این بازی و شکست سنگال اشاره داشتند. فلیکس سانچز با تمرکز روی خط دفاعی تیمش اولویت را بسته نگه داشتن دروازه در نظر گرفته است.

شیرهای ترانگا در پیش‌بینی‌ها با توجه به رنکینگ فیفا ( سنگال رتبه ۱۳ و قطر در رده ۵۰) موقعیت بهتری دارند. میزبانی و نتایج قابل قبول بدون در نظر گرفتن بازی قبلی، باعث می‌شود آلیو سیسه شاگردانش را با تمام تمرکز و توان به چمن ورزشگاه الثمامه بفرستد. قهرمان آفریقا در برابر هلند در بازی قبلی عملکرد مناسبی نداشت و امروز هوادارن انتظار تیمی در قامت قهرمان قاره سیاه را میکشند.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر – گروه A
ورزشگاه: الثمامه (دوحه) – ساعت ۱۶:۳۰ – تماشاگر:
داور: آنتونیو متئو لاهوز (اسپانیا)/ کمک‌ها: پائو سبریان دیویس (اسپانیا) روبرتور دیاز پرز دل پالمار (اسپانیا) ،‌ داور چهارم: کوین اورتگا (پرو) / داور ویدیویی: هرناندز هرناندز (اسپانیا)

تیم ملی قطر:
مشعل برشام، اسماعیل محمد، بوعلام خوخی، عبدالکریم حسن، پدرو میگوئل، حسن الهیدوس، کریم بوضیاف، آسیم مادیبو، همام الامین،  اکرم عفیف و المعز علی
سرمربی: فلیکس سانچز

تیم ملی سنگال:
ادوارد مندی، کالیدو کولیبالی، یوسف سابالی، عبدالله دیالو، اسماعیل جیکوبز، کرپین دیاتا، نمپالیس مندی، ادریس گانا گویه، اسماعیلا سار، فامارا دیدیوو  بولایه دیا  
سرمربی: آلیو سیسه

🟨 اخطار ها:
قطر:  اسماعیل محمد (20)

سنگال: بولایه دیا (30)

⏱ لحظات حساس:
دقیقه ۱۰: فرار سریع از یوسف سابالی در جناح راست از زمین خودی شروع شد. پاس در عرض او برای دیا ارسال شد اما این بازیکن ناکام در کنترل توپ بود و توپ به مندی رسید ولی ضربه این بازیکن هم از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۱۶: کریپین دیاتا به خوبی اسماعیل محمد را از پیش رو برداشت و از جناح چپ وارد محوطه قطر شد و در ادامه با یک  شوت پرقدرت شانس خود را امتحان کرد اما ضربه او با واکنش برشام به کرنر رفت.

دقیقه ۲۴: بعد از گذشت تقریبا نصف زمان بازی در این نیمه یخ بازی با یک و دوی گویا و دیا پشت محوطه قطر شکست اما ضربه گویا از قوس محوطه با فاصله بسیار کمی از کنار تیر عمودی دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۴: ضد حمله سریع و اولین خطر جدی از سمت بازیکنان قطر به برخورد و سرنگونی عفیف درون محوطه ختم شد. این باعث شد فریاد تمام استادیوم بلند شود و از متیو لاهوز انتظار داشتند نقطه پنالتی را نشان دهد. لاهوز اما با خونسردی به اکرم عفیف نزدیک شد و به او توضیح داد که او خودش را در مسیر و برای گرفتن پنالتی قرار داده اعتراض عفیف و هواداران هم به جایی نرسید و متیو دستور به ادامه بازی داد

🔴حواشی:
*در دقیقه 19 روی ضربه کرنر سنگال میگل پدرو و دیالو از ناحیه سر باهم برخورد داشتند و داور فوری در سوت خود دمید تا به وضعیت آنها رسیدگی شود و به همین دلیل بازی برای دقایقی متوقف شد.منبع