گزارش: موریاسو و یک تیم تکه تکه!

به گزارش “ورزش سه” انتقادات در ژاپن علیه تیم ملی فوتبال حذف شده از جام ملت‌های آسیا ادامه دارد و افکار عمومی به دلیل رسوایی یک بازیکن و اظهارات تند در حال جوشش است.
تیم ملی ژاپن با هدایت هاجیمه موریاسو 56 ساله در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا 2023 قطر در سومین مرحله مغلوب ایران شد.

علاوه بر این، این مقام رسمی گفت: بازیکنان شاغل در اروپا دیده‌اند که مربیان باشگاه‌هایشان تاکتیک‌های دقیقی را به تیم‌هایشان تحمیل می‌کنند و به همین سبب نارضایتی از موریاسو در هر بازی  شنیده می‌شود.


کد خبر : 2001531 |
23 بهمن 1402 ساعت 06:09 |
115 بازدید |

0
دیدگاه

اوضاع بحرانی در ژاپن؛ افکار عمومی جواب می‌خواهد

با حذف ژاپن در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا، به نظر می‌رسید ادامه سرمربیگری موریاسو نیز دچار مشکل شود. موریاسو که باید این جو شرم آور را حل کند، باید ژاپن را به دور دوم مسابقات مقدماتی آسیا برای جام جهانی 2026 فیفا آمریکای شمالی و مرکزی برساند و در این راه 21 مارس سفری به کره شمالی را آغاز خواهد کرد.منبع

روند صعودی ژاپن قبل از مسابقات ترسناک بود. ژاپن با شکست آلمان و اسپانیا در جام جهانی فوتبال 2022 قطر جهان را شگفت زده کرد و در مرحله یک هشتم نهایی مقابل کرواسی در ضربات پنالتی قرار گرفت. ژاپن نیز با غلبه بر قدرت‌های اروپایی مانند آلمان و ترکیه در دیدارهای تدارکاتی به یک برد پیروز ادامه داد.
اما ژاپن که مدعی اصلی قهرمانی محسوب می شد، در مرحله گروهی با نتیجه 1 بر 2 مغلوب عراق شد و در مرحله یک چهارم نهایی توسط ایران، دیگر کاندیدای قهرمانی، حتی بدون رسیدن به نیمه نهایی حذف شد.

1986900

بولت پرسپولیسیک سایت ژاپنی در مقاله‌ای با عنوان “تجزیه عمومی موریاسو ژاپن” اشاره کرد که “این جرقه حتی قبل از رسوایی جونیا ایتو زنده بود” و حتی قبل از مسابقات نیز انتقاداتی از موریاسو سرمربی ژاپن وجود داشت. جونیا ایتو مهاجم تیم ملی ژاپن در آستانه بازی مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا مقابل بحرین از تیم ملی اخراج شد اما این تنها بحران ژاپن نبود. 
در میان بازیکنان اسم و رسم دار تیم موریتا که گل ژاپن مقابل ایران را به ثمر رساند پس از حذف در مرحله یک چهارم نهایی، تاکید کرد: «باید واضح‌تر بگوییم که تیم چه حرکاتی باید انجام دهد و کجا را هدف قرار دهد» و خطاب به نیمکت تیمش گفت: «لطفا تنوع بیشتری ارائه کنید» تا علناً نارضایتی خود را از کادرفنی اعلام کند.
یکی از مسئولان تیم ملی ژاپن گفت: پس از جام جهانی قطر، تیم ملی ژاپن هیروشی نانامی (52 ساله) سرمربی سابق جوبیلو ایواتا را به عنوان مربی هجومی به خدمت گرفت. توشیهیده سایتو مدافع  51 ساله سرمربی سابق تیم زیر 21 سال مربی دفاعی است و با شراکت در کار مربی، حمله و دفاع کاملاً تقسیم شده است.
وی ادامه داد: گفته می‌شود مربی موریاسو صلاحیت انتخاب بازیکنان دعوت شده و نحوه استفاده از آنها را دارد، اما به دلیل این تقسیم کار، تاکتیک‌هایی که محور حمله و دفاع ژاپن را تشکیل می‌دهد، تثبیت نشده است.

1986549


حواشی پیرامون تیم ملی ژاپن بعد از شکست به ایران به اوج رسیده و پایانی ندارد، حتی اگر از سرمربی تیم ملی حمایت شده باشد.

گزارش: موریاسو و یک تیم تکه تکه!