گل تر و تمیز ایران با ۶ پاس از زمین خودی(عکس)کد خبر : 1845035 |
01 مهر 1401 ساعت 22:30 |
26.6K بازدید |

23
دیدگاه

تمرین شده و حساب شده تا دروازه اروگوئه؛


گل برتری ایران مقابل اروگوئه در شرایطی به ثمر رسید که سه بازیکن تیم ملی نقش اصلی را در آن ایفا کردند.

گل تر و تمیز ایران با ۶ پاس از زمین خودی(عکس)

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی فوتبال ایران در حالی موفق شد امشب در مسابقه دوستانه مقابل اروگوئه به برتری یک بر صفر دست پیدا کند که تک‌گل این مسابقه روی یک حرکت تمرین شده به ثمر رسید و دو بازیکن تعویضی کارلوس کی‌روش در آن نقش ویژه‌ای داشتند و با گل و پاس گل، آن را رقم زدند.

در شرایطی که ملی‌پوشان ایران توپ و میدان را به اروگوئه داده و روی ضد حملات برنامه داشتند، در دقیقه ۷۸ روی حرکتی که مهدی طارمی از میانه زمین آغاز کرد، پس از پاس‌های متوالی با رد پای کریم انصاری‌فرد و سامان قدوس، در نهایت با ضربه شماره ۹ توپ را به تور دروازه اروگوئه رساندند.

طارمی در این لحظه پس از تصاحب توپ، حرکت خود را به سمت زمین اروگوئه آغاز کرد و شروع کننده موقعیت منجر به گل ایران شد

طارمی که به‌عنوان یار جانشین به زمین آمده بود، پس از تصاحب توپ در میانه میدان در یک نبرد تن به تن با بازیکن حریف، به سمت زمین اروگوئه حرکت کرد و پس از اینکه با کریم انصاری‌فرد یک- دو کرد، توپ را به سامان قدوس رساند که این بازیکن نیز مجددا کریم انصاری‌فرد را صاحب توپ کرد تا او پایه‌گذار گل برتری ایران شود.

این صحنه یک- دو طارمی با انصاری‌فرد ۳ بازیکن اروگوئه را از دور خارج کرد و بخش دوم حمله ایران قبل از رسیدن به گل را ساخت

انصاری‌فرد که پس از هجمه‌های زیاد بخاطر دعوت دوباره به تیم ملی به دنبال خودنمایی در ترکیب ایران بود، با یک حرکت بدون توپ و ۱۰ متری تا کنار خط عرضی زمین، پاس در عمق سامان قدوس را دریافت کرد و با یک ارسال کوتاه به مقابل محوطه ۶ قدم فرستاد تا مهدی طارمی بدون مکث و با ضربه فنی دروازه اروگوئه را باز کند.

گل برتری ایران مقابل اروگوئه در شرایطی به ثمر رسید که از زمان حرکت مهدی طارمی از میانه زمین تا ضربه نهایی این بازیکن به توپ برای چسبیدن به تور، ۶ پاسِ صحیح و چشم‌نواز بین او، کریم انصاری‌فرد و سامان قدوس رد و بدل شد تا برد ارزشمند ایران با یک گل دیدنی همراه شود.

قدوس پس از اینکه پاس طارمی را گرفت، با یک مکث و پاس در عمق آن را به کریم رساند تا این بازیکن هم با یک ارسال کوتاه، برای دومین بار طارمی را به توپ برساند و گل برتری با این ضربه دقیق زده شودمنبع