یوفا کوتاه نمی‌آید: ادامه محرومیت روسیه از فوتبال اروپاکد خبر : 1866594 |
04 بهمن 1401 ساعت 21:22 |
9.1K بازدید |

10
دیدگاه


رسانه‌های اروپایی اعلام کردند یوفا با بازگشت تیم‌های فوتبال روسیه به رقابت‌های اروپایی مخالفت خواهد کرد و محرومیت تیم‌های روس از حضور در اروپا ادامه خواهد داشت.

یوفا کوتاه نمی‌آید: ادامه محرومیت روسیه از فوتبال اروپا

به گزارش “ورزش سه”، تنها چند روز از شروع جنگ روسیه و اوکراین می‌گذشت که یوفا با انتشار یک دستور اعلام کرد تیم‌های فوتبال روسیه، شامل تیم‌های ملی و باشگاهی، تا اطلاع ثانوی در رقابت‌های اروپایی حضور نخواهند داشت.

بر اساس این تصمیم بود که میزبانی شهر سنت پترزبورگ برای فینال چمپیونزلیگ 2022 از این شهر گرفته شد. تیم ملی فوتبال روسیه هم از رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2022 قطر حذف شد. همچنین دیدار سوپرجام اروپا که قرار بود در ماه آگوست در شهر کازان روسیه برگزار شود لغو شد.

روسیه بعد از مدتی اعلام کرد تصمیم گرفته از یوفا خارج شود و در رقابت‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا شرکت کند. ولی روس‌ها بعد از مدتی از این تصمیم خود برگشتند و مذاکراتشان با یوفا از سر گرفته شد.

1794801

در روزهای گذشته هیئتی از طرف فدراسیون فوتبال روسیه مشغول مذاکره با یوفا بوده تا موافقت این نهاد را برای بازگشت تیم‌های این کشور به رقابت‌های قاره اروپا به دست بیاورد. ولی رسانه‌های اروپایی امروز اعلام کردند از منابع نزدیک به یوفا دریافته‌اند که این نهاد فوتبالی قصد برگشتن از تصمیمش را ندارد و ممنوعیت روسیه از حضور در رقابت‌های فوتبال اروپا پابرجا خواهد ماند.

اسکای نیوز دقایقی پیش اعلام کرد یوفا به هیئت روس اعلام کرده تا زمانی که جنگ اوکراین پایان نیافته، ممنوعیت حضور تیم‌های روس در رقابت‌های فوتبال این قاره را برنخواهد داشت.

روسیه در اعتراض به تصمیم یوفا به دادگاه عالی ورزش هم شکایت کرده بود که در این مسیر هم به موفقیت نرسید. باید دید در صورت اعلام رسمی تصمیم جدید یوفا واکنش روسیه چه خواهد بود.منبع