یکسال بعد از دیوانه‌وارترین گل دربی

1833258
تنها اتفاق جذاب بین دو نیمه کری خوانی درویش مدیرعامل پرسپولیس برای استقلالی ها بود که به خبرنگاران اعلام کرد، ما یک گل دیگر هم می زنیم و با نتیجه 2 بر صفر برابر استقلال پیروز می شویم. غافل ازینکه، هم فرهاد، بازیکنان و هم هواداران استقلال مطمئن بودند که فرهاد به کسی نمی بازد.
بازی با سوت سیدعلی در نیمه دوم آغاز شد. در نیمه دوم، باتوجه به اینکه استقلال نیاز مبرم به گلزنی داشت، توپ و میدان در اختیار آبی ها بود و پرسپولیسی ها در چند مرتبه توانستند با استفاده از ضدحملات خط دفاعی استقلال را آزار بدهند و در این امر نیز بسیار موفق عمل کردند. اولین موقعیت آبی ها خیلی زود در دقیقه 46 توسط ارسلان مطهری بدست آمد که ارسلان نتوانست ازین موقعیت استفاده کند، بعد از فرصت سوزی ارسلان بود که مجیدی تصمیم به تعویض در ترکیب تیمش گرفت و زیبر نیک نفس را فراخواند تا بجای محمد دانشگر وارد زمین شود و بعنوان زوج مهدیپور در میانه میدان قرار گیرد و بجای دانشگر نیز روزبه چشمی به خط دفاعی رفت. دیگر تعویض های مجیدی در دقیقه 65 بازی بود که عزیزبک آمانوف و صالح حردانی به ترتیب بجای وریا غفوری و روزبه چشمی وارد زمین شدند اما بازهم بازیکنان استقلال موفق به گلزنی نشدند تا اینکه در دقیقه رودی ژستد و آرمان رمضانی بجای ارسلان مطهری و امیرحسین حسین زاده وارد زمین شدند و تنها چند ثانیه بعد بود که روی سانتر زیبای صالح حردانی ضربه سر زیباتر رودی ژستد وارد دروازه احمد گوهری شد. رودی ژستد که از ابتدای حضورش در ایران عملکردش با انتقادات فراوان همراه بود توانست مهمترین گل فصل استقلال را بزند و درنهایت آبی ها بلطف گل حساس او موفق شدند در هفته بیست و هفتم و در فاصله 3 هفته به مانده پایان رقابت ها به عنوان قهرمانی در لیگ برتر برسند. یک قهرمانی باشکوه و بدون شکست.
“قهرمانی بدون شکست” احتمالا یکی از هم آیی هایی در فوتبال ما باشد که تا سالهای سال تیمی نمی تواند به آن دست یابد، درست مثل ستاره های استقلال در آسیا.
سروش سلماسیمنبع

به گزارش ورزش سه، حامد پاکدل هم آماده است تا به بازی بیاد…ضربه سر…استقلالی ها حالا دیگه باید فقط سانتر بکنند…یک سانتر دیگه، بازهم انجام میشه…روی دروازه…گل…توی دروازه…توی دروازه…گل…تعویض طلایی فرهاد مجیدی…چه خبر شده تو ورزشگاه…چه غوغایی شده تو ورزشگاه…حالا باد به پرچم آبی ها میزنه…حالا باد به پرچم آبی ها میزنه…
امروز 26 اسفند سالگرد دربی جذاب و فوق جنجالی فصل گذشته بود که در قالب دربی 98 بین سرخابی های پایتخت برگزار شد. دو تیم درحالی پا به شهرآورد گذاشتند که رقابت تنگاتنگ و نزدیکی برای قهرمانی داشتند. در یکسو پرسپولیس ها درصدد بودند که از بازی رودر رو در مقابل استقلال نهایت استفاده را ببرند و با پیروزی در این بازی فاصله امتیازی خود با پرسپولیس را به حداقل (3 امتیاز) برساند و درنقطه مقابل شاگردان مجیدی نیز به دنبال این بودند با کسب حداقل یک تساوی یا حتی پیروزی جایگاه خود را درصدر آن هم در آستانه 7 هفته تا پایان بازی ها، تثبیت نمایند.  

1833256
بازی از همان ابتدا جنجالی آغاز شد، در دقیقه دو مسابقه خطای مهدی ترابی برروی روزبه چشمی باعث ایجاد درگیری میان بازیکنان دو تیم شد. بعد از خطای ترابی، بازیکنان استقلال به سمت سیدمهدی سیدعلی داور مسابقه رفتند تا او را متقاعد کنند به ترابی کارت زرد بدهد اما در ادامه با مداخله بازیکنان پرسپولیس بین بازیکنان دو تیم تنش ایجاد شد، تنشی که خیلی زود به سیدعلی نشان داد که به هیچ عنوان کار ساده ای را در این دربی نخواهد داشت. خصوصا در این دربی که کریم باقری بخاطر ابتلا به بیماری کرونا حضور نداشت. 
در ادامه، استقلالی ها تا دقیقه 30 بازی، خطرناک تر ظاهر شدند و بارها با خلق موقعیت های مختلف تا آستانه فروپاشی دروازه پرسپولیس پیش رفتند. یکی از حساس ترین صحنه ها دقیقه 8 بازی بود که گوهری نتوانست شوت ارسلان مطهری را تک ضرب جمع کند و در ادامه برخورد گوهری با یامگا یکی از صحنه های جنجالی این بازی شد.  اما از دقیقه 30 به بعد این پرسپولیس بود که نبض بازی را در اختیار گرفت و در چند صحنه شانس این را داشت تا دروازه استقلال را باز نماید و درنهایت در دقیقه 40 مسابقه روی سانتر بینظیر رامین رضاییان، علی نعمتی توانست با ضربه سر دروازه سیدحسین حسینی را باز کند و قهرمان اردوگاه سرخ ها شود. در ادامه اتفاق خاصی روی دروازه ها نیفتاد تا اینکه دو تیم با همان نتیجه یک بر صفر به رختکن رفتند. 


استقلال چگونه بدون شکست قهرمان لیگ برتر شد؟ با این گل!

یکسال بعد از دیوانه‌وارترین گل دربی


کد خبر : 1896320 |
27 اسفند 1401 ساعت 03:30 |
812 بازدید |

0
دیدگاه

گزارش: حالا باد به پرچم آبی ها می‌زند