۱۰ دقیقه جذاب با قلعه‌نویی و حرف‌هایی که هر جایی نمی‌زند!کد خبر : 1939354 |
02 خرداد 1402 ساعت 15:00 |
816 بازدید |

0
دیدگاه

سخنان انگیزشی سرمربی تیم ملی برای مربیان آینده ایران


سرمربی تیم ملی با حضور در کلاس B آسیا، سخنان جالب و‌ هیجان انگیزی را به زبان آورد.

۱۰ دقیقه جذاب با قلعه‌نویی و حرف‌هایی که هر جایی نمی‌زند!

به گزارش “ورزش سه” امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی ایران امروز مهمان ویژه کلاس مربیگری B آسیا با حضور ستاره‌های سرشناس و سابق فوتبال ایران مثل سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، وریا غفوری و … بود.

قلعه‌نویی با دعوت احمد سنجری، مدرس کلاس حدود ۱۰ دقیقه برای افراد حاضر در کلاس که بعضی از آن‌ها نیز سابقه شاگردی او را داشتند صحبت کرد. سخنانی جذاب و انگیزشی که با چاشنی خاطرات هم همراه شد.

سرمربی تیم ملی صحبت خود را اینگونه آغاز کرد: اعتقاد من این است که فوتبال را باید با عشق دنبال کنید، الان شما می‌خواهید دنبال مربیگری بروید و باید با عشق بروید. اگر به عنوان شغل به مربیگری نگاه کنید شاید زیاد دوام نیاورید. شاید قهرمانی بیاورید اما دوام نمی‌آورید.

وی در ادامه گفت: مسابقات هیروشیما بود و مسابقات بسیار سنگینی زیر نظر آقای استانکو داشتیم. تمرینات بسیار فشرده بود و بلافاصله بعد از ظهر که به هتل برمی‌گشتم، بعد از دوش گرفتن تمرینات را یادداشت می‌کردم.

قلعه‌نویی در ادامه سیدجلال را مورد خطاب قرار داد و گفت: هدف چی بود آقا جلال؟ ما دنبال هدف‌گذاری برای آینده بودیم. اگر فوتبال ما تمام شود دنبال مربیگری برویم و هدف ما همین بود. در ادامه صداقت کاری خیلی مهم است. به خدا بچه‌ها صداقت داشته باشید و توکل به خدا و اهل بیت داشته باشید، تمام مشکلات حل می‌شود. ولی، ولی، ولی (با سه مرتبه تاکید) آن کسی که دم از خدا و اهل بیت می‌زند باید دو چندان تلاش کند. خود خدا می‌گوید باید تلاش کنید. این صحبت‌ها را هر جایی نمی‌زنم اما من ۴ دهه است اینگونه زندگی می‌کنم؛ شب زود می‌خوابم و صبح زود بلند می‌شوم و کارمان را انجام می‌دهیم. صبح تمرینم را انجام می‌دهم و بعد از آن به دفتر می‌روم و برنامه‌ریزی تمرینات انجام می‌دهم. اگر عاشق هستید باید حداقل ۸ ساعت دنبال کار و تمرین باشید. خیلی‌ها می‌گویند تمرین که ۲ ساعت است اما اینگونه نیست.

سرمربی تیم ملی ایران که سعی در انتقال تجربه به مربیان آینده فوتبال ایران داشت، صحبت خود را اینگونه ادامه داد: خودتان را مجهز به علم کنید. کلاس مربیگری‌ حرفه‌ای داشتیم و مربی‌ای از اروپا آمد و حرف قشنگی می‌زد. گفت من نیامده‌ام چیزی به شما یاد بدهم. گفت من آمدم اطلاعات شما را طبقه بندی کنم. شما همه چیز را می‌دانید و این کلاس‌ها اطلاعات شما را طبقه بندی می‌کند. همین اجلاسی که برای فیفا رفتیم خیلی خوب بود و افتخاری برای فوتبال ایران شد. گروه آنالیز تیم ملی یک آنالیزی تهیه کردند و به آقای استیون (مدیر فنی فیفا) دادند و سه روز پیش جواب دادند و خیلی تشکر کردند و گفتند چه نکات فنی‌ای داشت. آقای استیون از این جمع بندی ما تعجب کرده بود. گفتیم بالاخره ما ایرانی هستیم و کارهای بزرگی انجام داده‌ایم.

قلعه‌نویی در ادامه بار دیگر صحبت خود را تکرار کرد و گفت: از شما خواهش می‌کنم اول خدا را در هر کاری در نظر بگیرید. دوم صداقت، عاشقی، نظم و انضباط و اصولی که باید داشته باشید. آقا جلال می‌داند، من اصولی دارم و همیشه طبق همان جلو می‌رویم.

قلعه‌نویی در پایان خاطره‌ای مشترک با سیدجلال حسینی بازگو کرد و گفت: جام ملت‌های ۲۰۰۷ بود و در بازی با ازبکستان پیشنهاد دادم سیدجلال را در ترکیب بگذاریم. دوستان از روی خیر خواهی گفتند نه بازی حساس است و بگذارید یواش یواش جلال را وارد ترکیب کنیم. همانجا گفتم اگر سیدجلال می‌خواهد بازیکن شود، فردا باید شود. ما یک بر صفر هم عقب بودیم. تا ما نشستیم، رحمان رضایی به خودمان گل زد و گفتم شانس ما را ببین (با خنده). بین نیمه یک مقدار حرف زدیم و بازی را بردیم و سیدجلال همان بازی با سانتر مهدوی‌کیا گل زد. درباره امید ابراهیمی هم چنین اتفاقی زمانی که سپاهان بودیم مقابل الهلال رخ داد. در ریاض دقیقه ۱۰ یک توپ لو داد و مهدی رحمتی تک به تک را گرفت. من امید را صدا کردم و مقابل ۷۰،۸۰ هزار هوادار الهلال که معمولی تشویق نمی‌کردند گفتم ۱۰ دقیقه توپ را می‌گیری به محرم نویدکیا و جانواریو پاس بده. آن بازی هم بهترین بازیکن شد. این‌ها تجربه است و باید از آن استفاده کنیم. در آخر بچه‌ها یک صحبت از قول حضرت آقای بهجت بگویم؛ ما آمده‌ایم زندگی کنیم تا قیمت پیدا کنیم، نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم.منبع